علم و اخلاق باید در خدمت نظام مقدس جمهوری اسلامی و کشور باشند/ ضرورت توجه به دروس اخلاق در حوزه و دانشگاه

نسخه مناسب چاپ

نماینده مقام معظم رهبری در استان سمنان تاکید کرد که علم و اخلاق دو بال پرواز انسان است که باید در خدمت نظام مقدس جمهوری اسلامی و کشور باشند.

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، آیت الله سید محمد شاهچراغی با حضور در جمع نمازگزاران دانشگاه آزاد اسلامی سمنان با تسلیت و تعزیت شهادت فاطمه زهرا (س) گفت: «زندگی ائمه اطهار سراسر درس و اندرز برای مسلمین به ویژه شیعیان است که باید به عنوان الگو به ویژه برای جوانان و دانشجویان مورد بهره برداری قرار گیرد.»

امام جمعه سمنان با توجه به عمر کوتاه حضرت فاطمه (س) افزود:«کوتاه‌ترین عمر در میان معصومین متعلق به ایشان است با این حال این عمر کوتاه سراسر برکت است.»

متاسفانه امروز چه در حوزه و چه در دانشگاه توجه لازم به دروس اخلاق نمی‌شود و اخلاق سبک شمرده می‌شود که این باعث نگرانی برای آینده کشور است
 
 

وی اظهار کرد:«با مطالعه در زندگانی پربرکت آن حضرت درس‌های بسیاری می‌گیریم از جمله درس اخلاص، حضرت فاطمه (س) در همه کار اخلاص داشت. در عبادت، در تلاش و در زندگانی. ایشان هر کاری را برای خدا انجام می‌داد.»

این مسئول ادامه داد:«درس دومی که از آن حضرت می‌گیریم درس ایثار است. ایشان یک ایثار گر بود حتی در دعا کردن. حضرت در دعا نیز دیگران را بر خود ترجیح می‌داد.»

شاهچراغی افزود:«درس سومی که می‌توان از زندگی پربرکت حضرت فاطمه (س) گرفت درس ولایتمداری است. حضرت فاطمه (س) اول کسی بود که در حمایت از علی (ع) خروج کرد و در برابر فشار و تهدیدات بر علیه ایشان ایستادگی کرد و هرگز در این راه پا پس نکشید.»

امام جمعه سمنان که در مسجد فاطمه زهرا (س) دانشگاه آزاد اسلامی سمنان سخن می‌گفت به استادان این واحد دانشگاهی توصیه کرد تا در پرورش دانشجویان کوشا باشند.

وی افزود:«آن‌گونه به دانشجویان درس دهید و رفتار کنید که دانشجویان به شما افتخار کنند و دانشجویان نیز توجه داشته باشند به گونه‌ای آموزش ببینند که موجبات افتخار دانشگاه و اساتید را باعث شوند.»

این مسئول دانشگاهیان را به توجه هر چه بیشتر به درس اخلاق فراخواند و گفت:«متاسفانه امروز چه در حوزه و چه در دانشگاه توجه لازم به دروس اخلاق نمی‌شود و اخلاق سبک شمرده می‌شود که این باعث نگرانی برای آینده کشور است.»

وی به روسای دانشگاه توصیه کرد:«در جذب استادان دانشگاه توجه کنند تا اساتید متعهد و متخصص را جذب کنند تا این استادان در تربیت دانشجویان در کنار آموزش علم رشد اخلاقی و معنوی دانشجویان را فراهم کنند.»

تعریف نشده
تگ: 
Share